Speedmaster XL 106

بالاترین سطح عملکرد

بی‌رقیب در فناوری و قدرت تولید

Light Blue Line

 

از زمان نخستین ارائه Speedmaster XL 105، در نمایشگاه دروپا 2004، این ماشین به یک شاخص در سرعت تولید، ثبات کیفیت چاپ و بهره‌وری تبدیل شده است. نصب بیش از 1200 نمونه این ماشین در سراسر جهان شاهدی بر موقعیت منحصربفرد آن در نوع خود است. اسپیدمستر XL 106 گامی در توسعه ثابت‌قدم و موفق اسپیدمستر XL 105 محسوب می‌شود. چاپ 18000 ورق در ساعت، در هر دو سیستم چاپ یک‌رو و چاپ پشت و رو، قابلیتی بی‌نظیر است. افزایش 20 درصدی حجم تولید این ماشین به معنای دستیابی به فرصت‌هایی جدید برای چاپخانه‌های تجاری صنعتی است. مزایایی مانند هماهنگی کامل میان قابلیت پیش‌تنظیم، هدایت بهینه ورق با بیشترین بازدهی، و ماشینی که متعاقبا برای بالاترین سطح کیفی چاپ طراحی شده موجب می‌شوند که اسپیدمستر XL 106 بهترین و پربازده‌ترین عملکرد را در ماشین‌های 100 در 70 داشته باشد.
اسپیدمستر  XL 106، به اجزایی مجهز شده است که در کاهش زمان‌های آماده‌سازی و افزایش بهره‌وری مؤثر هستند. هایدلبرگ تنها تولیدکننده‌ایست که در زمان تولید ماشین‌آلات، آن‌ها را به بانک‌ داده‌هایی از نمودارهای مشخصات فنی بمنظور تطابق آن‌ها با انواع مختلف سطوح چاپی، سرعت های‌تولید و انواع مرکب، مجهز می‌کند. این مزیت نیاز به بسیاری از عملیات غیراتوماتیک و اصلاحی کل ماشین را از بین می‌برد و به این ترتیب سرعت بهینه تولید در زمان کوتاه‌تری قابل دستیابی خواهد بود.
ابزار اتوماتیک شست‌وشو برای نوردهای مرکب‌دهی، سیلندرهای لاستیک و چاپ در همه مدل‌های این سری از ماشین‌آلات اسپیدمستر هایدلبرگ، به برنامه‌های بهینه و مجزای شست‌وشو مجهز شده‌اند. این برنامه‌ها زمان‌های شست‌وشو را تا 30 درصد کاهش می‌‌دهند و درمجموع زمان شست‌وشوی لاستیک به 50 ثانیه تقلیل خواهد یافت.
سیستم پیشرفته مرکب‌دهی و رطوبت‌دهی Hycolor در ترکیب عملکردی با نرم‌افزار Color Package، از عوامل مؤثر در کاهش زمان‌های کاری این ماشین است. زیرا نه تنها تنظیم مرکب‌دهی‌ و ثبات رنگ را در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر می‌کند، بلکه زمان آماده‌سازی و همچنین تعداد ورق‌های باطله را در طول فرایند تولید و کلیه سرعت‌ها کاهش می‌دهد.
پانل کنترل این ماشین با نمایشگرهای لمسی در واحدهای تغذیه، چاپ و ورنی‌زنی، عملکرد یکپارچه و هماهنگ همه بخش‌ها را تضمین می‌کند. در نهایت نیز، پروسه تولید از طریق اتصال به سیستم کنترل مرکزی Prinect Press Center، به صورت فرایندمحور  اجرا خواهد شد.

 

نکته چشمگیر این دستگاه، به واقعیت پیوستن ادغام سیستم‌های جوهرافشان در چاپ افست است. واحد جوهرافشان در ماشین اسپیدمستر XL 106 همراه با سیستم انحصاری هایدلبرگ برای نظارت بر ورق چاپی در حین تولید، به نام Prinect Inspection Control فعال می‌شود. ادغام این سیستم جوهرافشان در ماشین اسپیدمستر XL 106 موجب می‌شود که تک‌تک طرح‌های تکرارشونده در یک ورق چاپی در مقایسه با یک فایل PDF مرجع کنترل شده و طرح‌های تکرارشده اشکال‌دار، به‌عنوان باطله علامت‌گذاری شوند.
چنین طرح‌هایی در مرحله پس از چاپ بصورت اتوماتیک شناسایی شده و از سوی تجهیزات پس از چاپ هایدلبرگ، برای مثال، ماشین جعبه‌چسبان Diana، از چرخه تولید خارج می‌شوند. نتیجه این کنترل، صد در صد منجر به دستیابی به فرآیند تولیدی می‌شود که از تطابق کامل با دستورالعمل های ایمنی وضع شده از سوی بخش‌هایی مانند صنایع دارویی، بهره‌مند خواهد بود. این مزیت موجب کاهش هزینه‌ها نیز می‌شود ، زیرا به‌جای باطله شدن تمامی ورق، تنها همان طرح تکرارشونده اشکال‌دار در ماشین جعبه چسبان شناسایی و از چرخه تولید خارج می‌شود. مزیتی افزوده که مانع از تولید بیش از حد یک کار خواهد شد. البته توان چاپ کدهای رقمی/ حروفی برحسب نیاز کاربر نیز مزیت دیگری است که منجر به ایجاد هرچه بیشتر ارزش افزوده خواهد شد.
در این ساختار می‌توان بالغ بر دوازده کله گی جوهرافشان با روش جوهرافشانی پیوسته را در واحد ورنی زنی ماشین چاپ ادغام و یکپارچه نمود. نکته جالب تر آن است که بدون نیاز به افزودن یک واحد اضافه می توان کلیه عملیات ورنی زنی و جوهرافشانی را بصورت همزمان انجام داد. در این سیستم، سطوح چاپی غیرجاذب را نیز می توان با استفاده از مرکب های پایه- حلال، به چاپ رساند.
اسپیدمستر XL 106، امکان ارائه گسترده‌ترین سطح پیکربندی را نیز داراست. این گستره از یک ماشین مجهز به 2 تا 17 واحد با امکان تجهیز یا عدم تجهیز به سیستم چاپ دورو را دربر می‌گیرد. گستره سطوح چاپی قابل استفاده در اسپیدمستر XL 106 نیز بسیار وسیع بوده و از انواع فویل‌های درون قالبی (Inmold Foils) تا مقواهای کرافت را شامل می‌شود. پیکربندی‌های بسیار خاص و کاملاً اختصاصی از قبیل ماشین‌هایی با پیکربندی (L-P-L) مجهز به واحدهای ورنی‌زنی – برگردان ورق – ورنی‌زنی، برای عملیات ورنی‌زنی دورو یا ماشین‌های دو منظوره فلکسو/ افست (Duo) – قرارگیری واحدهای چاپ فلکسو پیش از واحدهای چاپ افست و ماشین‌هایی با امکان تجهیز به برش دوار (Rotary) به‌منظور تولید لیبل‌های درون قالبی نیز قابل سفارش است. در حالت LPL، پشت و روی ورق چاپی در یک گذر از میان ماشین، چاپ شده و ورنی می‌خورد. در نتیجه، ورق در زمان ورود به پالت تحویل کاملاً خشک بوده و می‌توان آن را بلافاصله برای عملیات تکمیلی بعدی مورد استفاده قرار داد. این مزایا، بهره‌وری این نوع خاص از پیکربندی را در مقایسه با یک ماشین یک‌رو چاپ به بیش از 30 تا 40 درصد افزایش می‌دهد.
هایدلبرگ به عنوان پیشتاز در چاپ‌ زیست‌دوستدار، راهکارهایی برای کاهش و حتی حذف CO2، انتشار گازهای آلاینده در فرایندها و همچنین ضایعات ارائه می‌کند. درنتیجه، اسپیدمستر Xl 106 در مواردی فراتر از بهره‌وری تولید نیز به عنون معیار محسوب می‌شود. مصرف بسیار بهینه انرژی و استفاده دقیق از منابع، باعث شده تا اسپیدمستر SX 102، زیست‌دوستدارترین ماشین در کلاس عملیاتی خود باشد.
این سازگاری با دریافت مهر کیفیت و نشان “Emission-tested Printing Machine” که از سوی انستیتو آلمانی مقررات بیمه و ممانعت از آلودگی در صنعت چاپ و کاغذ، اهداء می‌شود و تأییدی بر مطابقت عملکرد ماشین چاپ با محدوده سختگیرانه مقادیر انتشار آلاینده‌هاست، مستند شده است. تطابقی که بر کلیه ماشین‌های چاپ معمولی و یووی هایدلبرگ، قابل تعمیم است. در صورت سفارش مشتری، اسپیدمستر XL 106 را می‌توان بصورت عاری از انتشار گاز کربن‌دی‌اکسید تولید نمود. با بهره‌گیری از یک سیستم بازیابی حرارت نیز می‌توان گرمای خارج شده از لوله‌های خروجی خشک‌کن‌های ترکیبی DryStar Combination را مجدداً در فرآیند خشک نمودن کار چاپی مورد استفاده قرار داده و موجب کاهش قابل توجه میزان مصرف انرژی شد. بهره‌گیری از سیستم خلاقانه پودرزنی در دستگاه PowderStar AP500 نیز موجب کاهش میزان مصرف پودر به میزانی بالغ بر 50 درصد می‌شود. به‌علاوه، اسپیدمستر XL 106 برای عملیات تولید عاری از الکل نیز طراحی شده است – مزیتی دیگر که نقشی مهم را در فرآیند تولید سبز کار چاپی ایفا نموده و موجب حصول اطمینان از دستیابی به یک فرآیند تولید دوستدار محیط زیست با حداقل هزینه‌های اجرائی می‌شود.

Speedmaster XL 106 در یک نگاه

 • فرمت چاپی 106 x 75 سانتی‌متر برای بهره‌گیری بهتر از لی‌اوت و چیدمان صفحه
 • سیستم نوآورانه چاپ پشت‌و‌روی ورق چاپی در سرعت 18000 ورق در ساعت به‌همراه ارائه حداکثر ثبات و دقت در زمان انتقال و حرکت ورق
 • سیستم کنترل مرکزی Prinect Press Center، یک ایستگاه کنترل بسیار پیشرفته و پربازده مجهز به سیستم راهنمای اپراتوری برحسب نوع کار در حال انجام
 • ساختار قدرتمند، اپراتوری بی‌نهایت آسان و طراحی جدید حفاظ‌های واحد چاپ
 • ساختار جدید صفحات کنترل مجهز به نمایشگرهای لمسی در کلیه واحدهای تغذیه، چاپ و واحد ورنی‌زنی
 • بکارگیری سیستم اتوماتیک بدون وقفه در واحدهای تغذیه و تحویل
 • سیستم پیشرفته مرکب‌رسانی و رطوبت‌دهی Hycolor
 • ساختار نرم افزاری Color Package شامل موارد زیر است:

       - سیستم کنترل و اندازه‌گیری اسپکتروفتومتری رنگ و انطباق چاپ Prinect Inpress Control

       - سیستم پیشرفته Color Assistant Pro برای کنترل اتوماتیک وضعیت و شرایط فویل مرکب‌دان، کالیبراسیون اتوماتیک

خروجی‌های مرکب و همچنین تنظیمات اتوماتیک منحنی‌های مشخصاتی و بهینه‌سازی از طریق پیش‌تنظیمات مرکب

       - برنامه‌ریزی و کنترل اتوماتیک عملیات اولیه مرکب‌دهی و قطع و وصل اتوماتیک نورد توزیع مرکب

       - کنترل دیجیتالی موتورهای خروجی‌های مرکب‌رسانی

 • برنامه‌های شستشوی مجزا و بهینه شده
 • سیستم پلیت بند تمام اتوماتیک AutoPlate XL برای تعویض همزمان کلیه پلیت‌ها
 • امکان ادغام و یکپارچه‌سازی تجهیزات چاپ جوهرافشان (Inkjet) در ساختار نرم‌افزار انحصاری نظارت بر ورق چاپی از هایدلبرگ با نام Prinect Inspection Control برای چاپ کدهای رقمی/حروفی (Alphanumerical Codes)

       - امکان به‌کارگیری بالغ بر 12 هد جوهرافشان

       - امکان ادغام کامل در جریان کاری انحصاری هایدلبرگ با نام Prinect Workflow

       - انجام همزمان عملیات ورنی‌زنی و چاپ جوهرافشان بدون بروز مشکل

       - دستیابی به صد در صد ظرفیت تولید کار چاپی

       - به‌جای باطله شدن تمامی ورق، تنها همان طرح تکرارشونده اشکال‌دار و علامت‌خورده در ماشین جعبه‌چسبان شناسایی و از چرخه تولید خارج می‌شود

       - مزیتی افزوده که مانع از تولید مجدد یا بیش از حد یک کار می‌شود

       - امکان چاپ سطوح چاپی غیرجاذب با استفاده از مرکب‌های پایه‌حلال

 • سیستم پودرپاش قدرتمند AP 500 مجهز به ساختار نوآورانه پاشش پودر

 

حداکثر ابعاد ورق چاپي 1060 mm 750 X
حداقل ابعاد ورق چاپي 480 mm 340 X
حداقل ابعاد ورق چاپي در XL 106-P 480 mm 410 X
حداكثر سطح چاپي در چاپ یک رو 1050 mm 740 X
حداكثر سطح چاپي در چاپ دورو 1050 mm 730 X
ضخامت ورق چاپي در چاپ یک رو 0.03-1.0 mm
ضخامت ورق چاپي در چاپ دورو 0.03-0.8 mm
لب پنجه 11 (10 ال 12) mm
حداکثر سرعت چاپ 18,000 ورق در ساعت
حداکثر سرعت چاپ با واحد پرفکت 15,000 ورق در ساعت (18,000 ورق در ساعت در حالت گزینه انتخابی)
ارتفاع آسوره 0.1 mm
لب كار چاپي 53 mm
طول در عرض 1055 mm 811 X
ضخامت 0.24-0.30 mm
طول در عرض لاستیک 1077 mm 855 X
ضخامت لاستيك سيلندر 1.95 mm
طول در عرض زیر لاستیکی 1054 mm 765 X
ارتفاع آسوره 2.3 mm
طول در عرض لاستیک ورنی 1072 mm 828 X
طول در عرض پلیت ورنی 1060 mm 819 X
حداکثر سطح ورنی‌زنی -
ارتفاع آسوره 3.2 mm
لب كار چاپ 43 mm
واحد تغذیه 1320 mm
واحد تحویل 1295 mm
پایه -
تعداد واحدهاي چاپ 6
تعداد واحدهاي ورنی‌زنی 1
طول 16.31 m
عرض 3.93 m
ارتفاع 2.08 m