instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

مدیریت و کنترل رنگ

مدیریت و کنترل رنگ در طول فرآیند تولید

 

هنگامی که از شباهت یا یکسان بودن دو رنگ صحبت می‌شود، عوامل و پارامترهای زیادی در این مقایسه دخیل هستند که می‌تواند بر دقت نتیجه حاصل شده که همان کار چاپی است، تاثیر مستقیم داشته باشند. به همین علت برای این قیاس نیاز به یک زبان مشترک داریم. بدین معنی که یک رنگ را بتوانیم به‌گونه‌ای توصیف کنیم که سلایق شخصی، وضعیت محیط در زمان مشاهده رنگ و حتی وضعیت روحی مشاهده‌گر تاثیری در نتیجه نهایی نداشته باشد. شاید بهترین روش، تبدیل دقیق رنگ‌ها به اعداد باشد.
درهر جریان کاری مستقل از نوع چاپ، همیشه تبادل محیط وجود دارد، مفهوم آن این است که از تولید فایل تا خروجی نهایی کار چاپی، تغییر محیط رنگی و حتی استفاده از تجهیزات واسطه مختلف اجتناب‌ناپذیر است. به همین دلیل نیازمند ابزارآلات دقیقی به‌منظور اندازه‌گیری و سنجش رنگ هستیم ولی از آن مهمتر انتخاب محل مناسب در جریان کاری جهت انجام این اندازه‌گیری است.

راهکارهای ایران روتاتیو:

اولین و شاید مهمترین بخش جهت کنترل و سنجش رنگ درجریان کاری، بخش پیش از چاپ و پروفرهای مجموعه می‌باشد. زیرا وجود خطا و یا اختلاف در این بخش، قابل جبران یا بهبود در سایر بخش‌ها نیست. متخصصین پیش از چاپ شرکت ایران روتاتیو آماده انجام این کالیبراسیون‌ها با مجهزترین ابزارآلات و نرم افزارهای موجود هستند.

آخرین فرصت و آخرین محل برای کنترل رنگ و داشتن محصولات چاپی یکدست و با کیفیت، در کنار ماشین چاپ است. از آنجایی که امروزه سرعت تولید در ماشین‌آلات چاپ بسیار افزایش یافته است، تعلل در اندازه‌گیری و مطابقت رنگ، میزان بسیار بالایی از ضایعات را متوجه مجموعه خواهد نمود. به همین دلیل اطمینان از سلامت اجزا مکانیکی ماشین چاپ و سیستم‌های کنترل اتوماتیک از الزامات است. بسیاری از ماشین‌آلات قدیمی‌تر موجود در کشورمان به این ابزارآلات مجهز نیستند. شرکت ایران روتاتیو راهکارهای متنوعی برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌های کنترل رنگ دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک و نرم‌افزارهای به روز وابسته را دارد.

متخصصین شرکت ایران روتاتیو طرح‌های متنوع فرایند تولید و کنترل محصولات نظیر سیستم‌های اندازه‌گیری آنلاین و آفلاین و همچنین ارتباطات گزارشی بین بخش‌های پیش از چاپ و چاپ را در اختیار دارند که مطابق با آخرین متودها و استانداردهای بین المللی می‌باشد.

بازگشت به بالا چاپ